Fundatorka, Prezes Fundacji
Historyk Sztuki, Absolwentka Wydziału Filozoficzno – Historycznego, Instytutu Historii Sztuki i studiów podyplomowych, Muzealnictwo, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kustosz, Kurator autorskich projektów wystawienniczych organizowanych we współpracy z galeriami i muzeami w Polsce i za granicą, krytyk sztuki, autorka artykułów w katalogach towarzyszących projektom wystawienniczym, pomysłodawczyni utworzenia stałej Galerii Polskich Artystów Emigracyjnych w Warszawie.
Szczególne zainteresowania: sztuka polskich artystów tworzących poza krajem, po 1945 roku.
Po 15 latach współpracy z polskimi artystami tworzącymi poza naszym krajem, artystami z którymi niejednokrotnie łączy mnie przyjaźń, wiele wspólnie spędzonych chwil i nie kończących się rozmów uznałam, że nadszedł ich czas powrotu do kraju. Moim celem, misją jest zaznaczenie stałej obecności polskich artystów emigracyjnych w galeriach i muzeach w całej Polsce. Docelowo pragnę stworzyć galerię wystawienniczą Fundacji (dla) Polskich Artystów Emigracyjnych w Warszawie”.